Yeni Sürücü Belgesi (Ehliyet) Randevu ve Gereken Evraklar

Eski sürücü belgelerini değiştirmek ve avrupa ile uyumlu yeni sürücü belgelerini almak için http://surucurandevu.egm.gov.tr/ adresinden randevu almanız gerekiyor.

Sağlık belgesini bir aile hekiminden kolayca ücret ödemeden alabiliyorsunuz. Sadece aile hekimi gerek görürse sizi uzman onayına gönderiyor. Yoksa hiç ücret ödemeden aldığınız ve 3 maddeden sadece ilkinin aile hekimi tarafından imzalı olduğu sağlık belgesi yetiyor.

Dikkat edilecek bir diğer husus ise randevuyu İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü olarak aldım ve Vatan’daki İl Emniyet Müdürlüğü’ne gittim. Oysa Gayrettepe’ye gitmek gerekiyormuş. Gayrettepe’ye gelenlerin neredeyse hepsi önce bir Vatan Caddesindeki İl Emniyet Müdürlüğüne gitmiş ve oradan Gayrettepeye gelmişlerdi. Belki bir okuyan olur diye uyarmak istedim.

Polis Teşkilatını Güçlenirme Vakfı’na yapacağınız 2TL bağışın makbuzunda da bu 2TL’nin diğer 13TL’den ayrı yatırıldığını gösterir ayrı bir makbuzu olmasına dikkat edin. Diğer 13TL başka bir yere yatıyor bu 2TL başka bir yere. 2TL’nin yattığı hesabın IBAN’ı TR26 0001 5001 5800 7299 2309 47
Ben Finansbank’tan yatırmıştım ama Gayrettepe Trafik’de dekontuma baktıklarında IBAN’ı değil sadece hesap numarasını gördükleri için, hesap numarasını da bilmedikleri için parayı tekrar yatırmamı istediler IBAN görünecek şekilde.

Eski sürücü belgesini yenisiyle değiştirmek için gereken belgelerin tümünü aşağıda sıralıyorum:

ESKİ TİP SÜRÜCÜ BELGESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ

  • Eski sürücü belgesi
  • Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
  • Sürücü sağlık raporu
  • 15 TL (13 TL değerli kağıt bedeli, 2 TL vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz
  • 2 adet fotoğraf (5×6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)
  • Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.