Uzaktan Kablosuz Şarj Odadaki Cihazları Şarj Ediyor

Kablosuz şarj teknolojisinin pratik faydasını görmeye 2016’da başlayacağız. Las Vegas’daki CES 2016 Teknoloji Fuarı’nda en dikkat çeken ürünlerin başında bu silindir şeklindeki cihaz geliyor. Bu cihaz odanızın bir yerinde dururken odanızdaki tablet, telefon, bilgisayar hatta odaya giren diğer kişilerin de cihazları şarj olacak. 
Daha önce Samsung ve Apple ve diğer akıllı telefon üreticileri de bu tip kablosuz şarj üniteleri çıkarmıştı. Hatta İKEA’nın da kablosuz şarj özellikli mobilyaları geçen seneden beri satılıyor. Ancak bu onlardan farklı. Şarj olacak aleti bu cihazın üzerine koymanız gerekmiyor. Temas olmadan odadaki tüm kablosuz şarj olabilen cihazları şarj edebiliyor. Bu teknoloji ofisimizde yada evimizde olduğu gibi bir restoranda, cafede, gece kulübünde, uçakta vb. bir çok yerde hayatımızı oldukça kolaylaştırabilecek gibi görünüyor. Fiyat bilgisi şimdilik çok önemli değil. Bu teknoloji mümkün kılındığına göre kısa zamanda hayatımıza da girecek gibi görünüyor.
2016’nın sonlarına doğru kulaklık, tablet, telefon gibi taşınabilir teknolojilerimizin birçoğunu uzaktan şarj edilebilir cihazlarla değiştirmek ve bu kolaylıktan faydalanmak isteyeceğiz gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.