Turkcell internet problemi

Bir özel şirket hizmeti yetersiz diye eleştirilebilir mi? Beğenmezsen başka bir şirketle çalışırsın. Ancak ayda 189TL’lik Platin Business Prestij paket diye bir şey satın alıp da Levent, Mecidiyeköy gibi İstanbul’un en merkezi yerlerinde internet kullanamayınca (güya 12GB internet var) insan neye para ödediğinin hesabını sorar elbette.

Arıyorum müşteri hizmetlerini, mecidiyeköy’ün göbeğinde internetimin anlık değil, her gün, öğlen-akşam saatleri arasında (tahminen yoğunluğa cevap verememekten) bağlantı kurmakta zorlandığını söylüyorum. Dalga geçer gibi şikayet kaydı oluşturmaya kalkıyorlar. Samimiyetsizliğe bakın… Kişisel bir problem değil ki şikayet kaydı oluşturuyorsunuz. Cevahir AVM’nin önünde, Özdilekpark AVM’nin önünde 3G ‘den hotspot yaptığımda bağlantımın istisnasız hergün 5 dakikada bir koptuğunu hiç bir işimi yapamadığımı söylüyorum. Adam bana hangi ildesiniz diye başlayan 15 dakikalık bir şikayet kaydı oluşturma prosedürü uyguluyor. Bu kadar da değil… Sonra beni kurumsal müşteri temsilcisi arayıp “bağlantı probleminiz varmış, doğru mu?” diye soruyor. Sanki İstanbul’un göbeğinde bir benim internetimde sorun var, onu da kurumsal müşteri temsilcimiz evinden getireceği baz istasyonuyla çözecek?!!

Yandaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere şu an yine bir Cafe’deyim. E5 üzerinde İncirli’de, yine çok merkezi bir yer. Yine 5MB dosyayı 6 dakikadan fazla bir sürede yollayabilirim. Bu mu şimdi 3G? Ve bu problemi anlattığımda bana sanki benim şahsıma özel bir problem varmış gibi şikayet kaydı oluşturmaya çalışıyorsunuz? Neyin parasını alıyorsunuz siz benden? Siz bana internet mi veriyorsunuz da parasını alıyorsunuz? Üstelik bu hız yine iyi… Mecidiyeköy ve Levent’de yoğun saatlerde bağlantı bile kurulamıyor.

Almanya’da, İspanya’da 1GB yurtdışı internet hakkımı rahatça kullanıyorum çünkü yabancı operatörlerin internet hizmetinden faydalanıyorum. Ama Türkiye’ye geldiğimde asla Türkiye’deki internet kotama güvenip bir yerde oturup iş yapamıyorum. Özellikle İstanbul’un kalabalık yerlerinde internette kesinlikle sık sık kopmalar yaşıyorum. Platinum avantajları diye sinema bileti hediye edeceklerine en azından bu üyelerine belli bir bant genişliğini rezerv etseler de facebook’ta video izleyen kullanıcılar yüzünden biz bu kadar para ödeyip bir de madara olmayalım. Bu problemi Turkcell’in bir şekilde çözmesini bekliyorum halen.

İşin ilginci AVEA hattım da var. Gerçi az kullanıcıları olduğundan dolayı belki ama İstanbul’un merkezi yerlerinde: Levent, Mecidiyeköy, Bakırköy, Şişli, Taksim gibi… Bu yerlerde AVEA’nın interneti çok daha iyi çekiyor. Özellikle hotspot ile internet kullanmak isteyenlere ve internetini yoğun semtlerde kullanacak olanlara AVEA yada VODAFONE tavsiye ederim. Kesinlikle Turkcell’den daha hızlı internet bu operatörlerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.