Trekking Turu

Ben size trekking hakkında ahkam kesecek değilim. Ancak yeni yeni bu konuya ilgi duymaya başlayan biri olarak, ilk edinilmesi gereken önemli bilgileri sizlerle paylaşabilirim.

TUR GRUBU SEÇİMİ
Trekking yapmak istediğimizde öncelikle iyi bir grup bulmamız lazım. Bu konuda internette arama yaparak başladım. Öne çıkan bazı firmaları/grupları yazacağım ve bu firmalar hakkında bilgi edindikçe bu sayfadaki yorumlarımı da güncelleyeceğim. İstanbul’da oturduğum için elbette bilgi verebileceğim firmalar İstanbul orijinli..

Bukla Tur: İnternet ve facebook üzerinden aktif olarak organizasyon duyurularını yapıyorlar. Yönetim ve rehberlik hizmetleri bu işi her ne kadar profesyonel de yapsalar işin ruhuna uyan insanlar tarafından yapılıyor bu belli ve +1 bundan dolayı… 2 kez onlarla birlikte oldum ve memnunum

Arnika Tur:

Tamzara Tur:

Geziciyak:

Folklorik:

İstanbul’da oturuyorsanız ve trekking’e başlamayı düşünüyorsanız fazla düşünmeden hemen bu firmalardan biri ile yakın bir organizasyona katılmanızı tavsiye ederim. Grupta bulunanlardan, özellikle katılımcılardan, firma tavsiyeleri, parkur tavsiyeleri alabilirsiniz böylece.

GİYİM

Önemli bir tavsiyem giyim konusunda olacak. Asla pamuklu giymeyin 🙂 Pamuklu iç çamaşırlar terlemenize ve terinizin vücudunuzda soğumasına sebep olur. Trekking ile uğraşan herkes giyim konusunu çok iyi bilir. Termal içlikler yıkanırken yumuşatıcı kullanılmamalı. North Face iyi bir marka, diğer markalar ve trekking için malzemeler bulabileceğiniz web siteleri aşağıda.

http://www.everestoutdoors.com/
http://www.meydankamp.com/
http://www.decathlon.com.tr/TR/
http://www.kutupayisi.com/

AYAKKABI: Lafuma Argentera  230TL  (daha iyisi alınabilir) Ayakkabıda boreal tavsiye edebilirim
YAĞMURLUK: North Face Resolve 200TL   (pahalı biraz ama yağmurluk önemli)
PANTALON: High Mountain (yerli marka, pantalon zaten çok önemli değil)
TOZLUK:
POLAR: High Mountain, Columbia, Quechua
ÇANTA: Quechua Forclaz  (uygun fiyatlı marka, decathlon’da satılıyor bu marka özellikle)

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.