mail@oguzerol.com

Bulut İnşaat duruyor, daire alanlar mağdur

Güncelleme: Yaşadığım tüm zorluklardan sonra paramı geri aldım. Burada yazanlar 2011 – 2013 yılları arasında yaşadıklarımı anlatır. Sonrası hakkında fikrim yoktur. Eğer olumlu gelişmeler oldu ve şartlar değişti ise seve seve bu güncellemeleri de buradan duyururum.

Haziran 2011’de televizyon reklamlarından görüp Esenyurt’da Bulut İnşaat’ın GümüşCity projesinden bir tane 1+1 daire almıştım. Aylık 825TL taksit ödeyip bir yatırım yaparım demiştim. Nasıl bir işin içine girdiğimi o zaman tahmin bile edemezdim. Lütfen yazının tamamını okuyunuz, şu an mevcutta 10.000 insanın problemini 1200 mağdurlu bir projenin özelinde anlattım. Yazının devamını da okuyun:

     2 senedir neredeyse tam gün mesai yapıyorum, esenyurt haberlerini takip ediyorum. Evleri satarken 1200 daireli site yapacağım dediler. Şu an o arasada sadece 116 daire yapmaya izinleri olduğunu görüyoruz. Paramızı iade etmek de istemiyorlar. Üstelik hala daire satmaya devam ediyor bu şirket. Başka projelerinde sorunlar ne durumda elbette bilemem. Sadece Bulut İnşaat özelinde karalama yapmak için yazmıyorum zaten bu yazıyı. Hangi şirket olursa olsun ev alacaksanız asla televizyon reklamlarına güvenip araştırmadan, ruhsat sormadan ev almayın, bilinçli olun diye yazıyorum. Bugün hala bir çok emlak sitesi ve gazete bu şirketin sorunsuz olduğuna dair haberler yapmakta. Çünkü bu sitelerin, gazetelerin tek derdi 3-5 kuruş advertorial (haber şeklinde reklam) parası kazanmak. Dolayısıyla kimseye ama kimseye güvenmeyin.

     Projenin 2011-2012’de TV’lerde yayınlanan reklamını izleyin, anımsayacaksınız:

     GümüşCity için Bulut İnşaat ‘ın almış olduğu ruhsat 08.05.2012 tarihli. Bu ruhsatta sadece 116 daire yapılmasına izin olduğu görülüyor. Oysa lanse edilen proje her katta 10 daire olan 30 katlı 4 bloktan yani toplamda 1200 daireden oluşuyor. Ruhsata dikkatlice bakın http://goo.gl/ybBzL Ruhsat 1 emsale göre hazırlanmış. Yani 18.146 m2 alan üzerine 116 daire + 60 dükkan, toplamda 16.500 m2. Oysa 1200 daire yapılması lazım 1029 ada 5 parseldeki bu arsaya. Yani imkansız. 6 emsalden fazla gerekiyor inşaatın yapılması için. Bunun adı nedir soruyorum?Siyasi Çabalarımız
     15 Kasım 2012’de Necmi Kadıoğlu ile görüştük, Bulut İnşaat ‘ın probleminden haberim yoktu dedi. Bulut İnşaat ‘ı aradı, arkadaşa dairesini verin istemiyorsa dedi. Halen 30 kata göre ev mi satıyorsunuz diye azarladı. Buna rağmen Bulut İnşaat satmaya devam etti.

     13 Şubat 2013’de Kanaltürk TV’de Neşter programına katılan Necmi Kadıoğlu sadece Ukra ve Fiyapı’nın problemi varmış gibi konuştu. O gün (15.11.2012’de) bize Bulut İnşaat ‘dan daire alanların problemlerinden haberi olmadığını söyleyen Necmi Kadıoğlu 13 Şubat ‘da yine haberi yokmuş gibi konuştu.

     19 Şubat 2013 ‘de bu sefer AKP Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer Beyefendiyi ziyaret ettik. O da Bulut İnşaat ‘ın problemini ilk kez duyduğunu söyledi. İnanıyorum kendisine çünkü gerçekten şaşırdı. Biz el altından ucuza kaçak iş falan yapmadık. Bangır bangır bütün televizyon kanallarında, gazetelerde, billboardlarda gösterilen reklamlara göre para yatırdık. Devletin burada hiç mi denetleme sorumluluğu yok. Onu geçtik binlerce mağdurun tamamen patlaması mı bekleniyor adım atmak için? Görmezden gelerek problemin çözülebileceğini mi düşünüyor siyasiler?


EVVIVA GÜMÜŞCITY PROJESİNDE SON DURUM

dairemin temel betonu bile atılmadı, demirler 1 senedir çürüyor su içinde


EVVIVA TOWER PROJESİNDE SON DURUM

çayır çimen, bomboş çamur..
EVVIVA YAŞAM MERKEZİ 2 ay önce teslim edilmeliydi, halen kaba inşaatı sürüyor.

     Şu an İBB’nin inşaatlar için af çıkarmasını beklemekle beraber Bulut İnşaat’a da beni böyle bir kargaşanın ortasında bıraktığı için elbette kızgınım. Sorunlarımızı çözmek için ne yaptıklarını hiç bir zaman anlatmamakla beraber halen yeni ev satmak için hırsla uğraşmaları samimiyetlerinden de şüphe etmeme yol açtı. Param onlarda ancak ben inşaatların neden durduğunu, ne zaman başlayacağını asla net olarak direk onlardan duyamadım. Dolayısıyla sonunda ben de şikayetlerimi başkalarının da görüp ders alabileceği şekilde paylaşmanın doğru olacağını düşündüm. Gerçekten maketten ev satışı konusunda büyük bir açık var bu ülkede, onu görmüş oldum.   sikayetvar.com sitesine bugün yolladığım şikayet aşağıdaki gibi;

taksitlerimi topluyorlar ama inşaatı yapmıyorlar 
Oğuz Han E. | 2013-02-01 13:49:15 2011
  • haziran ayında Bulut İnşaat ın evviva Gümüş City projesinden 1+1 daire aldım. İnşaat duruyor. Bulut İnşaat ın bölgede inşaatları duran tek şirket olmadığını biliyorum. Ancak bu yine de Bulut İnşaatın 3 kat ruhsatı olan yerde 30 katlı proje lanse edip sattığı gerçeğini değiştirmez. Şu an 100bin değer biçtikleri daireyi 1. 5 sene önceki değerinden iade almamaları zaten tüm problemi açığa veriyor. Aklı başında her insan gibi ben de projeden (!) çıkmak istiyorum ve paramı faiziyle istiyorum, verilmiyor. Emlakkulisi. com sitesinde dün bu projenin reklamı çıktı. Sayfanın editörü de biliyor ki bu proje duruyor, buna rağmen reklamlarını yapıyorlar. Beni ilgilendiren kısmı ne? Benim param bu.
27.02.2013’de RÖK’e yaptığım başvuru:

 

Antalya’da 2 yeni prestijli konut projesi:
Antalya’nın en prestijli yaşam alanı PalmCity Antalya’nın mimarı Gen Yapı’dan 2 yeni proje:
PalmCity Premium ve PalmCity Modern

Leave a Reply

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Recent Posts

Need to raise your site's score?

We have an ideal solution for your business marketing
Nullam eget felis

Do you want a more direct contact with our team?

Sed blandit libero volutpat sed cras ornare arcu dui. At erat pellentesque adipiscing commodo elit at.

Subscribe to get 15% discount