Bulut İnşaat duruyor, daire alanlar mağdur

Güncelleme: Yaşadığım tüm zorluklardan sonra paramı geri aldım. Burada yazanlar 2011 – 2013 yılları arasında yaşadıklarımı anlatır. Sonrası hakkında fikrim yoktur. Eğer olumlu gelişmeler oldu ve şartlar değişti ise seve seve bu güncellemeleri de buradan duyururum.

Haziran 2011’de televizyon reklamlarından görüp Esenyurt’da Bulut İnşaat’ın GümüşCity projesinden bir tane 1+1 daire almıştım. Aylık 825TL taksit ödeyip bir yatırım yaparım demiştim. Nasıl bir işin içine girdiğimi o zaman tahmin bile edemezdim. Lütfen yazının tamamını okuyunuz, şu an mevcutta 10.000 insanın problemini 1200 mağdurlu bir projenin özelinde anlattım. Yazının devamını da okuyun:

     2 senedir neredeyse tam gün mesai yapıyorum, esenyurt haberlerini takip ediyorum. Evleri satarken 1200 daireli site yapacağım dediler. Şu an o arasada sadece 116 daire yapmaya izinleri olduğunu görüyoruz. Paramızı iade etmek de istemiyorlar. Üstelik hala daire satmaya devam ediyor bu şirket. Başka projelerinde sorunlar ne durumda elbette bilemem. Sadece Bulut İnşaat özelinde karalama yapmak için yazmıyorum zaten bu yazıyı. Hangi şirket olursa olsun ev alacaksanız asla televizyon reklamlarına güvenip araştırmadan, ruhsat sormadan ev almayın, bilinçli olun diye yazıyorum. Bugün hala bir çok emlak sitesi ve gazete bu şirketin sorunsuz olduğuna dair haberler yapmakta. Çünkü bu sitelerin, gazetelerin tek derdi 3-5 kuruş advertorial (haber şeklinde reklam) parası kazanmak. Dolayısıyla kimseye ama kimseye güvenmeyin.

     Projenin 2011-2012’de TV’lerde yayınlanan reklamını izleyin, anımsayacaksınız:

     GümüşCity için Bulut İnşaat ‘ın almış olduğu ruhsat 08.05.2012 tarihli. Bu ruhsatta sadece 116 daire yapılmasına izin olduğu görülüyor. Oysa lanse edilen proje her katta 10 daire olan 30 katlı 4 bloktan yani toplamda 1200 daireden oluşuyor. Ruhsata dikkatlice bakın http://goo.gl/ybBzL Ruhsat 1 emsale göre hazırlanmış. Yani 18.146 m2 alan üzerine 116 daire + 60 dükkan, toplamda 16.500 m2. Oysa 1200 daire yapılması lazım 1029 ada 5 parseldeki bu arsaya. Yani imkansız. 6 emsalden fazla gerekiyor inşaatın yapılması için. Bunun adı nedir soruyorum?Siyasi Çabalarımız
     15 Kasım 2012’de Necmi Kadıoğlu ile görüştük, Bulut İnşaat ‘ın probleminden haberim yoktu dedi. Bulut İnşaat ‘ı aradı, arkadaşa dairesini verin istemiyorsa dedi. Halen 30 kata göre ev mi satıyorsunuz diye azarladı. Buna rağmen Bulut İnşaat satmaya devam etti.

     13 Şubat 2013’de Kanaltürk TV’de Neşter programına katılan Necmi Kadıoğlu sadece Ukra ve Fiyapı’nın problemi varmış gibi konuştu. O gün (15.11.2012’de) bize Bulut İnşaat ‘dan daire alanların problemlerinden haberi olmadığını söyleyen Necmi Kadıoğlu 13 Şubat ‘da yine haberi yokmuş gibi konuştu.

     19 Şubat 2013 ‘de bu sefer AKP Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer Beyefendiyi ziyaret ettik. O da Bulut İnşaat ‘ın problemini ilk kez duyduğunu söyledi. İnanıyorum kendisine çünkü gerçekten şaşırdı. Biz el altından ucuza kaçak iş falan yapmadık. Bangır bangır bütün televizyon kanallarında, gazetelerde, billboardlarda gösterilen reklamlara göre para yatırdık. Devletin burada hiç mi denetleme sorumluluğu yok. Onu geçtik binlerce mağdurun tamamen patlaması mı bekleniyor adım atmak için? Görmezden gelerek problemin çözülebileceğini mi düşünüyor siyasiler?


EVVIVA GÜMÜŞCITY PROJESİNDE SON DURUM

dairemin temel betonu bile atılmadı, demirler 1 senedir çürüyor su içinde


EVVIVA TOWER PROJESİNDE SON DURUM

çayır çimen, bomboş çamur..
EVVIVA YAŞAM MERKEZİ 2 ay önce teslim edilmeliydi, halen kaba inşaatı sürüyor.

     Şu an İBB’nin inşaatlar için af çıkarmasını beklemekle beraber Bulut İnşaat’a da beni böyle bir kargaşanın ortasında bıraktığı için elbette kızgınım. Sorunlarımızı çözmek için ne yaptıklarını hiç bir zaman anlatmamakla beraber halen yeni ev satmak için hırsla uğraşmaları samimiyetlerinden de şüphe etmeme yol açtı. Param onlarda ancak ben inşaatların neden durduğunu, ne zaman başlayacağını asla net olarak direk onlardan duyamadım. Dolayısıyla sonunda ben de şikayetlerimi başkalarının da görüp ders alabileceği şekilde paylaşmanın doğru olacağını düşündüm. Gerçekten maketten ev satışı konusunda büyük bir açık var bu ülkede, onu görmüş oldum.   sikayetvar.com sitesine bugün yolladığım şikayet aşağıdaki gibi;

taksitlerimi topluyorlar ama inşaatı yapmıyorlar 
Oğuz Han E. | 2013-02-01 13:49:15 2011
 • haziran ayında Bulut İnşaat ın evviva Gümüş City projesinden 1+1 daire aldım. İnşaat duruyor. Bulut İnşaat ın bölgede inşaatları duran tek şirket olmadığını biliyorum. Ancak bu yine de Bulut İnşaatın 3 kat ruhsatı olan yerde 30 katlı proje lanse edip sattığı gerçeğini değiştirmez. Şu an 100bin değer biçtikleri daireyi 1. 5 sene önceki değerinden iade almamaları zaten tüm problemi açığa veriyor. Aklı başında her insan gibi ben de projeden (!) çıkmak istiyorum ve paramı faiziyle istiyorum, verilmiyor. Emlakkulisi. com sitesinde dün bu projenin reklamı çıktı. Sayfanın editörü de biliyor ki bu proje duruyor, buna rağmen reklamlarını yapıyorlar. Beni ilgilendiren kısmı ne? Benim param bu.
27.02.2013’de RÖK’e yaptığım başvuru:

 

Antalya’da 2 yeni prestijli konut projesi:
Antalya’nın en prestijli yaşam alanı PalmCity Antalya’nın mimarı Gen Yapı’dan 2 yeni proje:
PalmCity Premium ve PalmCity Modern

19 Responses

 1. O iş öyle kolay değil hak hukuk devletiyiz hakkımızı elbet ararız oda olmadı gerekirse avrupa mahkemesine taşırız olayı…

 2. kelimesi kelimesine doğru anlatılmış,3+1 daire sahibiyim,ödemelerim devam ederken teslime yani 30 eylül 2013e çok az zaman kalmışken inşaatın 30 kat izni yok ve hala çalışıyoruz diyorlar,inanmayın kanmayın….

 3. Bulut inşaat bile bile 3 katlı bir projeyi 30 katlı olarak satıp, halende hiçbir şey yokmuş gibi hareket etmesini akıl almıyor. Bu ne sorumsuzluk, bu kadar insana çıkıp bu işi nasıl temizleyecegini açıklamıyorlar. Basiretli bi iş adamı gibi davranmıyorlar. Halen de insanları kandırmaya çalışyorlar. Projeler devam ediyor diyorlar. Devam eden ne. 30 kat olması gereken(Ruhsatı da yokya) 3 kat ruhsatından başka birşeyi olmayan projedeki 3 katı bile halen yapamayı beceremedikleri. Esenyurt Bld.Bşk.nın dedigi gibi. Ruhsattaki inşşatı bile yapamadılar diyordu. Başka bir firma için. Bulut inşaatda 3 katı bile yapmayı beceremediler. 30 katın nasıl olacagın, satarken hangi düşünce ile sattıgını herkeze açıklamaları lazım.Yada olmayan daireleri sattıkları kişilere faiziyle paralarını geri vermeleri gerekir.İsteyene parasını veririz gibi bir muhabbet de nasıl oluyorsa.Bizler daire almak amacıyla bu işe girdik.(Yada girdigimizi sandık) Bazılarıda halen insanların kandırılmasına, gerçekleri gizleyerek veya söylemeyerek buna çanak tutuyor.
  Lütfen Bulut İnşaatdan daire alırken iyi düşünün. Her yönden araştırmadan birşey almayın. ÇÜNKÜ SÖZÜN BİTTİGİ YERDEYİZ.

 4. Selmalar Oğuzhan Bey,
  dün bana Bulut inşaattan mail geldi esenyurt imar kararı imzadan çıkmıştır diye. bu komu ile ilgili bir bilginiz var mı? Ben KKTC'den yzıyorum 31 Aralık 2013 teslim tarihli eviva lavinium projesinden daire aldık. Temel Bulut dün KKTC'den çekildiğini yatırım yapmayacağını ama Lavinium projesini belirtilen tarihte teslim edeceğini söylüyor. Sizin yazdıklarınız gördükten sonra içime iyice bir şüphe düştü. Bu adam teslim etmezse hangi platforda arıyacaz biz haklarımızı. Biz KKTC'deyiz Bulut inşaat TürkiYe menşeeli bir şirket olacak burdan çekildiği için? bu konuda bilginiz varsa paylaşırmısınız lütfen?

 5. Malesef Bulut İnşaat Esenyurtttaki hiçbir projeyi teslim edemedi..Ama reklamlar ve satışlara devam ediyor…İflas etmez umarım..

 6. Evviva Yaşam Merkezi ilk projesi olarak en geç teslim 31 12 2012 dendi. Kaba inşaat durmuş halde bekliyor.Birkaç işçi ordan oraya birşeyler taşıyor..Medyada da Temel Bulut boy gösteriyor.Oysa Kıbrıs tan çıktım dedi.Gümüş city 100 küsür dairelik ruhsatla neredeyse 1000 daire sattığı ortada..Residence dekiler tapu alamamış..Evviva İnci 21 12 2012 teslim idi, o da daha ortada temel bile yok.MAşallah bu ne hız diyor insan.Keşke insanlar paraya bu kadar değer vermese idi.Yazık oluyor bu millete.

 7. evviva gümüş city den daire aldım hemde peşin paraya 1.5 yıl geçtikten sonra bari ana paramı kurtarayım dedim 5-6 AY SONRA veririz dediler.başka bir dostuma devrettim . 10 gün geçtikten sonra üzerime devir yapayım dedim kabul etmediler.Bunlar neyi amaçlıyor devletin el atması lazım bu işe ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

 8. Bu satırları yazan ben (Oguz Han Erol) haberim var 12.04.2013'deki toplantıda verilen karardan. Evet olumlu kararlar çıktı ve inşallah evler bitirilecek. 2011 Haziran ile 2013 Nisan arasında geçen 1.5 senede yemedim içmedim esenyurtla yatıp esenyurtla kalktım. Problem denilen şey birilerinin izin verilenden çok daha fazla katlı bir proje çizip buna göre daire satmasından ve ibb'nin de bu inşaatları durdurmasından sebep daire alanların mağdur olmasıdır. Ben paramı alıp dairemi iade etmiş olsam da paramın faizini alamadığım ve 1.5 senemi kaybettiğim için son derece üzgünüm. Bunca insana yapılanlar yanlıştı ve emsal olması açısından burada yazılanlar hep duracak. Ancak doğrudur problem çözüldü. Umarız bundan sonra da önü kapanmayacaktır bu sürecin.

 9. Esra Hanım, tek amacınız bir şey izah etmekse buyrun bana telefon verin size anlatayım bugüne kadar ki durumları.. Ancak bu adamların ruhsatta izinleri olmadan 30 katlı proje satmaları yalan değildir. Aşağıdaki linkte de görüleceği üzere insanlar mağdur olduklarını düşünmektedirler. https://www.facebook.com/bulut.insaat.nirvana/posts/350315391754983

  Ancak son çıkan meclis kararıyla işler normale dönebilecektir. Ancak bu, insanların, insanları da geçtim kendi adıma konuşayım, benim kandırıldığım gerçeğini değiştirmez. O yüzden bu yazılar Bulut İnşaat'ın beni 1.5 sene süründürmesinin sonucu olarak burada duracaktır.

 10. Bu ülkede kimsenin hakkını savunacak birileri yokken bu işlerin devamı kesilmiyecek insanlar yemiyor içmiyor çabalıyor bir ev almak için yaptıklarına bakın yazıklar olsun.

 11. Oğuz bey merhabalar,

  Uzun zamandır takip ediyorum yazılarınızı. Paranızı almış olmanıza rağmen gerçekleri anlatmaniz çok güzel bir şey. Emekleriniz için teşekkürler. Umarım ben gibi gumus city mağdurları haklarını alabilirler de çabalarınız boşa gitmez.

  Yazılarınızı bekliyoruz,

  Selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.